DZIEŃ DZIAŁKOWCA 2019 W ROD „ODRA' W OPOLU

 

 
 

 

 

 

            W sobotę 7 września 2019 r. Zarząd ROD „Odra” w Opolu zorganizował jak co roku Dni Działkowca. Otworzył je witając przybyłych na te uroczystości działkowców wraz z osobami towarzyszącymi Prezes ROD „Odra” Zygmunt Popielarczyk. Szczególnie serdecznie przywitał przybyłego proboszcza parafii pw. Błogosławionego Czesława księdza Rafała Bałamuckiego. Następnie wygłosił okolicznościowe przemówienie. Informując m.in. zebranych o tym, że rok 2020 to rok w którym ogród nasz będzie obchodził swoje 75-lecie. Jubileusz ten Zarząd ROD zamierza zorganizować z wielką pompą. Wspomniał również o tym, że w dniu 19 września br. Zarząd organizuje   uroczyste spotkanie z seniorami i najstarszymi jubilatami do których zostały wysłane specjalne zaproszenia.

            Po tym wystąpieniu głos zabrał ksiądz proboszcz, który poświęcił plony oraz potrawy, które zebrani będą na tej uroczystości spożywać, informując jednocześnie, że    w niedzielę 8 września 2019 r.  o godz. 10-tej odprawiona zostanie msza święta w imieniu opolskich działkowców, na którą wszystkich serdecznie zaprasza.

            Następnie kilkunastu wyróżniającym się działkowcom zarówno za godną pochwały uprawę działki oraz pracę na rzecz ogrodu wręczono odznaczenia związkowe, dyplomy oraz talony do sklepu ogrodniczego „Zielono mi”. 9 działkowców otrzymało odznakę „Zasłużony dla ROD”, 4 brązową odznakę „Zasłużony Działkowiec” oraz 10 dyplomy uznania wraz z talonami do wspomnianego sklepu.

 

            Po części oficjalnej przystąpiono do konsumpcji przygotowanych przez stałą ekipę specjałów a potem bawiono się wspaniale przy muzyce serwowanej przez dyskdżokeja do późnych godzin nocnych.

                                                                           Prezes Zygmunt Popielarczyk