W dniu 25 sierpnia w Okręgowym Zarządzie Opolskim PZD odbyła się uroczysta inauguracja „Dnia Działkowca 2012”. W jej programie oprócz okolicznościowego wystąpienia pani prezes OZO PZD - Antoniny Boroń, podsumowano okręgowe konkursy: „Rodzinny Ogród Działkowy roku 2012” i „Wzorowa Działka Roku 2012”. Miło nam donieść, że na 20 zgłoszonych działek z województwa opolskiego, pośród trzynastu działkowców, którzy zdobyli maksymalną ilość punktów – 165, znaleźli się nasi działkowcy państwo Maria i Edward Jakimowiczowie z ogrodu „Odra 1”, aleja VIII, działka nr 5, którzy oprócz dyplomu i książek o tematyce ogrodowej otrzymali nagrody rzeczowe w postaci grilla, suszarki do grzybów i sekatora – wielkie brawa i gratulacje!

Państwo Jakimowiczowie zaczęli uprawiać swoją działkę w 1989 roku i od tego czasu byli wielokrotnie wyróżniani i nagradzani, zdobywając również czołowe miejsce w konkursie „Najpiękniejsza Działka 2006” oraz wyróżnienia Zarządu ROD Odra w Opolu.

Zapraszają wszystkich zainteresowanych działkowiczów, z którymi chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat ogrodowej architektury.

 

Dane personalne publikowane za zgodą Państwa Jakimowiczów